Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Майкова Т.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Майкова Т.В. 
Стан адаптаційних реакцій організму та їх роль в патогенезі поєднаної патології органів гастродуоденальної зони і панкреатобіліарної ланки травної системи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Майкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 44 с.: рис. — укp.

На підставі даних поглибленого вивчення адаптаційних реакцій у хворих з поєднаною патологією органів травлення теоретично узагальнено та вирішено наукову проблему щодо визначення провідної ролі адаптаційних реакцій у виникненні та розвитку поєднаної патології цих органів. Розвинуто концепцію оцінки саногенетичних і патогенетичних механізмів розвитку захворювань на базі теорії адаптації. Уперше у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки та хронічний гастродуоденіт у сполученні з хронічними холециститом і панкреатитом вивчено адаптаційні реакції організму як критерій індивідуальної його відповіді на екзогенні фактори, установлено їх вплив на розвиток поєднаної патології. Доведено, що поєднана патологія органів гастродуоденальної зони та панкреатобіліарної ланки травної системи розвивається внаслідок виражених порушень адаптивних реакцій організму під впливом екзогенних факторів, головним з яких є стресогенні чинники. Визначено, що за умов системної хронічної стрес-реакції реалізація поєднаної патології органів травлення здійснюється внаслідок впливу етіологічних факторів та функціонування адаптивних систем організму, змін ритмічної діяльності регуляторних систем усіх рівнів організації (організму - органа - клітини) та дезадаптативне виснаження функціональних резервів. З'ясовано, що за поєднаної патології органів травлення дестабілізація зв'язків між стрес-реалізувальною та стрес-лімітувальною системами обумовлює зміни нейрогуморальних факторів, розвиток дензінтегративних процесів у вегетативній, імунній і нейрогуморальній системах, що спричинює розлад місцевих регуляторних механізмів, секреторної та моторної функцій даних органів. Внаслідок структурно-функціональної дезорганізації континуума регуляції функцій нейрогуморальної, вегетативної та імунної систем, що провляється дисбалансом внутрішньо- та міжсистемних взаємовідношень, знижуються реакції захисних систем, резистентність організму до факторів ризику, формуються та розвиваються патологічні реакції у вигляді дистрес-синдрому. Описано циркадіанний ритм основних фізіологічних процесів і встановлено його регулювальний вплив на травні функції за поєднаної патології органів травлення. Доведено істотну роль десинхронозу у розвитку дезадаптації функціональних і структурних систем організму за поєднаної патології органів травлення, який призводить до зниження функціональних резервів інтегративних систем організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-2 +
Шифр НБУВ: РА338477

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського